poniedziałek, 28 listopada 2016

Jak przejść na wegetarianizm?

Witajcie Misiaki! Dziękujemy za to, że jesteście razem z nami, za te wszystkie komentarze, mega cieplutko nas przywitaliście i to daje nam jeszcze większą motywację do tego, aby dla Was pisać.
Dawno nie było wpisu o wegetarianiźmie, dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z postem, który pomoże wcielić w życie dietę wegetariańską. Wiemy, że nie jest to proste, ponieważ większość z nas od dzieciństwa jadła i je mięso, co wiąże się z tym, że nasz organizmy domaga się tego pokarmu. Jednak jak już wspominałyśmy ta dieta jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia, a wręcz pomoże nam w jego poprawie.
Kolejnym problemem może być brak akceptacji ze strony bliskich, którzy często odradzają Wam tą dietę, ponieważ jest ona inna od tej, którą wpajano im od najmłodszych lat. Dlatego musicie im pokazać,że wegetarianizm wcale nie jest taki straszny jakby mógłby się wydawać.
 Przejdźmy już do naszych wskazówek.

Zacznijmy od tego, że gdy chcecie wykluczyć jakikolwiek produkt z waszej diety, to powinniście robić to stopniowo. Jeżeli zrobicie to na tej zasadzie,że powiecie sobie ,, od dzisiaj nie jem mięsa" to najzwyczajniej w świecie po jakimś czasie organizm się zbuntuje i robiąc nam na złość będzie domagał się tego produktu. Dlatego zacznijcie od ograniczenia mięsa np. najpierw pozbądźcie się ze swojego jadłospisu tego co jecie najrzadziej. W większości przypadków będzie to wołowina. Kolejnym krokiem będzie odrzucenie wieprzowiny, następnie drobiu i na końcu ryb. 
Dzięki temu nasz organizm będzie stopniowo się odzwyczajał od smaku mięsa i będzie nam dużo łatwiej unikać tych produktów. Kolejną zaletą tego systemu jest to, że nasi bliscy będą mieli więcej czasu, aby zapoznać się z tą dietą i zaakceptować Waszą decyzję. Jak wiemy rodzina się o nas martwi ( szczególnie rodzice, którzy często są nadopiekuńczy), dlatego proponujemy umówić się z nimi,  
że będziemy regularnie wykonywać badania i dbać o to, aby nie brakowało Wam żadnych składników  odżywczych.

Pamiętajcie, że musicie dużo czytać na temat tej diety i cały czas się doszkalać, ponieważ to pozwoli wam tak zbilansować swoją dietę, aby niosła ze sobą tylko i wyłącznie pozytywne skutki.
Jeżeli potrzebujecie argumentów, aby przekonać rodziców możecie skorzystać z tych z naszego poprzedniego wpisy na temat wegetarianizmu (klik).

 Chyba to już wszystkie nasze rady. Życzymy powodzenia wszystkim, którzy podejmą się tego wyzwania i zmienią swoje nawyki żywieniowe. Piszcie w komentarzach co chcielibyście wiedzieć na temat wegetarianizmu i dzielcie się waszymi postępami lub wspomnieniami związanymi z przejściem na wegetarianizm. Na dzisiaj to już wszystko, do zobaczenia w następnym wpisie! :*

4 komentarze:

 1. Ja bym chciała spróbować przejść na wegetarianizm, ale moi rodzice są przeciwni. :D
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasi na początku nie byli zadowoleni, powodzenia :) polecamy przeczytać http://velas-blog.blogspot.com/2016/08/5-powodow-aby-przejsc-na-wegetarianizm.html?m=1

   Usuń
 2. Ja jak na razie nie zamierzam sie odchodzać, raczej stosuje rutynowe ćwiczenia dla sylwetki. ;)

  https://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wegetarianizm to nie jest dieta odchudzająca ;) chodzi o pomoc zwierzętom;)

  OdpowiedzUsuń