sobota, 24 września 2016

Jak nie zmarnować roku szkolnego?Witajcie Misiaki! Minęło juz kilka tygodni od rozpoczęcia szkoły. Pewnie tak jak i nam, jest Wam ciężko przestawić po cudownych 2 miesiącach wakacji, ale niestety tamten okres już za nami.Teraz nadszedł nowy, może mniej sympatyczny, ale trzeba zrobić wszystko, aby go nie zmarnować.
Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam kilka rad, które pozwalają nam wykorzystać rok szkolny na 100% .


POSTAW SOBIE CEL!
Chciałbyś mieć takie dobre oceny jak ktoś z twojego otoczenia? Może lepsze?Może chciałbyś nauczyć się jakiegoś języka? Zdać dobrze ważne egzaminy?Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś tak lub masz inny cel, to stwórz sobie listę rzeczy, które chcesz osiągnąć. Zróbcie sobie szablony 30 dniowych wyzwań, które możecie sobie stawiać i codziennie zaznaczać czy udało wam się zrobić coś w stronę osiągnięcia Waszego celu.


WSZYSTKO ORGANIZUJ!
Jeśli chcesz mieć dobre oceny, a jednocześnie nie zaniedbywać ani przyjaciół, ani siebie musisz pamiętać o podstawowej rzeczy, czyli organizacji czasu. Może nie będziemy się rozpisywać na ten temat ponieważ zrobiłyśmy o tym osobny post (klik). Załóżcie sobie kalendarz, w którym będziecie zapisywać wszystkie ważne rzeczy. To zdecydowanie pomaga znaleźć czas na wszystko i mobilizuje do wykonywania wszystkich czynności w określonym czasie.

USTAL PRIORYTETY!

Musice wiedzieć, co chcecie osiągnąć. Dużo łatwiej będzie zmotywować się do pracy, gdy będziesz miał świadomość tego co chcesz osiągnąć. Podczas organizacji zajęć na kolejny dzień wybierz sobie kilka rzeczy (czynności), które musisz zrobić w pierwszej kolejności np. nauczyć się na sprawdzian i ustal plan dnia tak, aby wykonać to na pewno. Gdy masz priorytety to dużo łatwiej Ci wszystko zorganizować tak, aby mieć pewność, że zostaną one wykonane w wyznaczonym czasie.

NIE ZAPOMNIJ O SOBIE I BLISKICH!

Szkoła jest ważna, ale relacje z bliskimi i znajomymi jeszcze ważniejsze. Nie możesz zaniedbywać znajomości, przyjaźni z ważnymi dla Ciebie osobami tylko ze względu na to, że chcesz mieć dobre oceny. Stopnie zawsze można poprawić, a niektórych relacji już nie da się naprawić. Postaraj się chociaż raz w tygodniu spotkać ze znajomymi, wyjść z domu i oderwać od książek. Wtedy nie dość, że się odstresujesz, to zadbasz o twoje kontakty ze znajomymi i wszyscy będą zadowoleni :)
Pryz tym wszystkim nie zapomnij o sobie. Pamiętaj, że twoje włosy, skóra, paznokcie i ciało również potrzebują Twojej uwagi. Dlatego postaraj się znaleźć czas, aby zadbać o siebie, czas na ćwiczenia, domowe spa. Pomimo natłoku obowiązków zdrowo się odżywiać i pić dużo wody. Pamiętaj w zdrowym ciele zdrowy duch!Chyba to już wszystkie nasze rady. Jeżeli zastosujecie się do nich , to uwierzcie będzie Wam o wiele łatwiej osiągnąć Wasz cel i nie zmarnować tych 10 miesięcy. Życzymy Wam powodzenia w realizacji wszystkich waszych postanowień! Zapraszamy na naszego instagrama i twittera . Piszcie w komentarzach jakie macie postanowienia na ten rok szkolny. Dziękujemy za wsparcie i komentarze i do zobaczenia w następnym poście :*

5 komentarzy:

 1. Niezwykle przydatny wpis! Organizacja stanowi u mnie fundament udanego roku szkolnego :)

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ;* Rzeczywiście planowanie bardzo ułatwia życie ;)

   Usuń
 2. Bardzo cenne rady! :) Ja co prawa nie w szkole, ale w pracy i w życiu również staram się je stosować :).

  OdpowiedzUsuń